smart technologies
integrator

Під’єднання освітлення до розумного будинку

Зміст

Перш ніж розібратися, як правильно під’єднувати систему освітлення до Розумного будинку, згадаймо класичну схему під’єднання. Електроенергія подається на світлодіодну лампу з джерела живлення.
На малюнку нижче джерелом живлення слугує імпульсний блок живлення 12/24 Вольт. Плюс джерела живлення подається безпосередньо на світильники.
Мінус повертається до джерела живлення через «Вимикач освітлення». Якщо вимикач увімкнений, то світлодіодний світильник світить, і навпаки.

Освітлення в розумному будинку

У разі під’єднання освітлення до розумного будинку електроенергія також подається на світлодіодну лампу від джерела живлення. Плюс джерела живлення подається безпосередньо на світильники. Поки що відмінностей між двома схемами немає.
Відмінність між класичною та автоматичною схемою криється у вимикачі. Вимикачем освітлення в автоматизованій системі виступає контролер автоматики.
Мінус, через контролер розумного будинку (клема «LED№1-», перша група освітлення), повертається до блоку живлення (клема «Мінус -12В»). Розумний дім через контролер (таймер, сценарій, дистанційне керування) вмикає і вимикає світлодіодний світильник.

Звертаємо вашу увагу на те, що неприпустимо під час під’єднання освітлення допускати коротке замикання в обох схемах під’єднання, особливо під час під’єднання до розумного будинку. У класичній схемі в разі КЗ спрацює захист автоматичного вимикача.
У схемі ж розумного будинку плюс від блоку живлення на всіх групах освітлення є загальним, а мінусом управляються світильники. У разі неуважного підключення з’являється можливість переплутати мінус із плюсом у люстрі або тому чи іншому світильнику. Тому систему розумний дім слід підключати з особливою обережністю й уважністю.