smart technologies
integrator

Загальна схема підключення системи розумний будинок

Зміст

У цій статті ми розповідаємо про те, як і якими проводами ми підключаємо пристрої до нашої системи Розумний будинок. Володіючи цією інформацією, Ви зможете самостійно, без допомоги фахівців, внести корективи до Вашого електропроекту, щоб надалі мати можливість під’єднати нашу систему автоматизації.

Схема підключення розумного будинку відрізняється від класичної схеми тим, що пристрої тут підключаються за типом «зірка». Важливим моментом є обов’язкове маркування кожного проводу на обох кінцях. Це необхідно для того, щоб надалі не мати проблем із підключенням і не переплутати дроти від керованих пристроїв.

Загальна схема підключення

На малюнку показано методику під’єднання пристроїв до розумного будинку за типом «зірка», де кожен пристрій з’єднується безпосередньо зі щитом автоматики:

Підключення системи освітлення

Кожен вимикач своїм індивідуальним кабелем (проводом) підключається безпосередньо до щита автоматики. З’єднання від точки до точки за типом «зірка». У такий самий спосіб під’єднується і кожен світильник – свій індивідуальний кабель (дріт) до щита автоматики.

Підключення електричних розеток

Кожна група електричних розеток, яку ми збираємося автоматизувати, під’єднується індивідуальним кабелем (проводом) до щита автоматики.

Підключення опалення

У системі розумного опалення окремим кабелем під’єднують датчик температури і безпосередньо виконавчий механізм (тепла підлога, котел, сервопривід батареї).

Система керування кондиціонерами

Кожен кондиціонер під’єднується до щита автоматики індивідуальним кабелем (проводом, лінією). З’єднання від точки до точки за типом «зірка».

Система захисту від протікання води

Система захисту від протікання води складається з кульового крана з електроприводом і датчиків протікання води. Тут окремим кабелем (проводом) до щита автоматики під’єднують кульовий кран з електроприводом і, окремо, кожен датчик протікання під’єднують власним проводом до розумного контролера.

Датчики руху, освітленості, пожежі

Датчики виконують завдання формування сигналу (рух, пожежа), а контролер розумного будинку приймає і обробляє (вмикає світло, запускає сценарій) отриманий сигнал. Кожен датчик підключається до щита автоматики окремим індивідуальним кабелем / проводом.

Після того, як усі дроти прокладено і зведено до місця розташування щита автоматики, Ви можете розпочати підключення системи «розумний будинок» до керованих пристроїв, використовуючи ваше маркування на дротах і типовий проєкт, що йде в складі кожного комплекту.